Zawód – Architekt. O etyce zawodowej i moralności architektury- książka godna uwagi.

Zawód – Architekt. O etyce zawodowej i moralności architektury- książka godna uwagi.

Zawód – Architekt. O etyce zawodowej i moralności architektury- książka godna uwagi.

by 16 listopada 2015

Zawód architekta nie jest prosty. Składa się z olbrzymiej wiedzy, kreatywności, otwartego umysłu i umiejętności dopasowywania się do obowiązujących standardów, jak również oczekiwań Klienta. To na jego potrzeby powstaje dana aranżacja, mająca komponować się i tworzyć spójną całość z gustem odbiorcy. To, jak ciężki jest to zawód wiedzą nasi specjaliści z Planowni.pl, którzy na co dzień borykają się z licznymi trudnościami i przeszkodami.

Dlatego wszystkim którzy kochają projektowanie wnętrz i architekturę z czystym sumieniem polecamy wszystkim zainteresowanym książkę pt. „Zawód – Architekt. O etyce zawodowej i moralności architektury”. Pozycja niezwykle współczesna, doskonale nadająca się zarówno dla początkujących architektów, jak i osób doświadczonych. To także idealny pomysł dla przeciętnych ludzi, chcących wiedzieć czego i w jakiej postaci oczekiwać od profesjonalistów.

W prezentowanej książce odnaleźć bowiem można liczne dylematy związane z odpowiedzialnością w konkretnym zawodzie, jego cechy czy też istotną rolę etyki. To swoistego rodzaju przewodnik, stanowiący podstawę działania każdego architekta. Tym bardziej aktualny, iż w dobie nowoczesności oczekiwania potencjalnych Klientów wciąż wzrastają. Lektura zawartości prezentowanej książki przeniesie w miejsce wewnętrznych konfliktów, pokaże jak niekiedy trudno uzyskać konsensus pomiędzy własną koncepcją a oczekiwaniami odbiorcy.

To, co najważniejsze w pracy w tym zawodzie to doskonały kontakt z Klientem. Specjaliści z Planowni wiedzą w jaki sposób rozmawiać, by obie strony wyszły maksymalnie usatysfakcjonowane. Przeczytanie powyższej lektury umożliwia również poznanie pewnych mechanizmów społecznych, sprawienie, iż kontakt pomiędzy dwojgiem ludzi staje się łatwiejszy a spełnianie marzeń przeciętnego człowieka jeszcze łatwiejsze.

zawod_architekt

Książka „ Zawód – Architekt…” jest również pewnego rodzaju encyklopedią, pozwalającą na zrozumienie specyfiki zawodu. Wymaga on bowiem niebywałej wiedzy z wielu dziedzin a przede wszystkim kreatywności i orientacji w najnowszych trendach. Bez względu na to, czy dotyczy ona aranżacji wnętrz, czy też wystroju sklepów lub biur musi pozwalać na tworzenie różnorodnych koncepcji, w wielu stylach. Co ważniejsze wystrój powinien być praktyczny i adekwatny do miejsca, w którym się znajduje. Zawód architekta nie jest zatem zbiorem przypadkowych decyzji a działań zaplanowanych i ściśle przemyślanych.

Eksperci z Planownia.pl zdecydowanie polecają Państwu lekturę książki opisywanej powyżej. Z pewnością umożliwi ona zrozumienie działań i mechanizmów a także pozwoli na stworzenie obrazu człowieka, z którym zechcą Państwo współpracować. To książka warta uwagi i poświęcenia odrobiny czasu. Tym bardziej, że prosty, zwarty język zachęca do czytania kolejnych stron.

Zawód – Architekt. O etyce zawodowej i moralności architektury” ciekawa lektura dla ludzi ciekawych i nowoczesnych. W końcu każdy z nas, ma w sobie domowego architekta.

Opis:

NOWOŚĆ
Kierunek: Architektura i Urbanistyka
Wydział: Wydział Architektury
Zawód – Architekt. O etyce zawodowej i moralności architektury

K. Kucza-Kuczyński
Wydawnictwo: OWPW
W książce omówiono zawód architekta przez pryzmat etyki zawodowej i “moralności architektury” – nowego, XX-wiecznego pojęcia w etyce i teorii architektury. Omawia podstawowe problemy zawodu: pojęcie odpowiedzialności, cechy zawodu, role etyki w warsztacie architekta, dzieło architekta i miejsce, w którym powstaje, problemy relacji do klienta i kolegi – architekta. Osobno rozważa niepokoje i napięcia w procesie twórczym.
Wydanie: 2 popr. i uzup., 2015
Stron: 168
ISBN: 978-83-7814-243-0

 

Related Architektura Articles

Similar Posts From Architektura Category