Nowe projekty 74 dworców w Polsce. PKP poszukuje architektów

Nowe projekty 74 dworców w Polsce. PKP poszukuje architektów

Nowe projekty 74 dworców w Polsce. PKP poszukuje architektów

by 16 października 2017

Polskie Koleje Państwowe SA chcą podpisać umowy ramowe na projekty nowych dworców, przebudowy starych obiektów i prace konserwatorskie w budynkach zabytkowych. Oferty od biur projektowych będą przyjmowane do 15 listopada 2017 roku.

Spółka PKP ogłosiła przetarg na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej, projektowej i okołoprojektowej na inwestycje objęte Programem Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Do przetargu mogą stanąć firmy, które w przeciągu pięciu ostatnich lat wykonały co najmniej 10 usług obejmujących opracowanie dokumentacji projektów budowlanych i wykonawczych w branżach architektonicznej, konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej, w tym co najmniej pięć zleceń dla budynków użyteczności publicznej.

Lista miast obejmujących wykonanie dokumentacji projektowej dworców PKP dotyczy: Barchów, Biadoliny, Biskupice Wielkopolskie, Błonie, Brwinów, Celestynów, Chałupy (obecnie nie ma dworca), Chełm, Chrzęsne, Czarna Tarnowska, Częstochowa, Czyżew, Dębe Wielkie, Dęblin, Dobczyn, Gałkówek, Garwolin, Gdańsk Wrzeszcz, Gorzkowice, Gorzów Wielkopolski, Hajnówka, Hel, Jaktorów, Janikowo Pierzyska, Jastarnia, Józefów, Jurata, Kanie, Koluszki, Kornelin, Kraśnik, Kuźnica (Hel), Lublin, Łaskarzew Przystanek, Łódź Chojny, Michalin, Milanówek, Mława Miasto, Mrzezino, Nałęczów, Opalenica, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Pilawa, Płochocin, Płyćwia, Pobiedziska Letnisko, Pruszcz Gdański, Przetycz, Puck, Racibory, Reda, Rogów, Rokiciny, Sadurki, Siedlce, Skierniewice, Sochaczew, Stalowa Wola Rozwadów, Sterkowiec, Swarzewo, Świdnik Miasto, Tłuszcz, Trawniki, Wasilków, Wilkoszewice, Władysławowo, Wrocław Żerniki, Wrzosów, Ząbki, Zdrody Nowe, Żelistrzewo (obecnie nie ma budynku dworcowego), Życzyn.

Dworce zostały podzielone na grupy: obiekty wypisane do rejestru zabytków, budynki objęte opieką konserwatorską, ale nie figurujące w rejestrze i inwestycje wymagające zaprojektowania nowych obiektów.

Jedynym kryterium jest cena

W tym przetargu jest pewien haczyk. Niestety, jedynym kryterium wyboru firm, które zostaną zaproszone do podpisania umowy ramowej, jest cena.
Jest nam smutno, że wciąż cena gra dominującą rolę w PKP, a w zasadzie jedynym wyznacznikiem w inwestycji prowadzonej na tak dużą skalę. W końcu trzeba odrestaurować, wyremontować lub zbudować na nowo 74 dworce.

Related Architektura Articles

Similar Posts From Architektura Category