Projektowanie biur

Projektowanie powierzchni biurowych.

 

Współczesna moda prowokuje zmiany w wyglądzie wielu pomieszczeń. Wśród najbardziej dynamicznych znajdują się przede wszystkim pomieszczenia biurowe, widoczne głównie w dużych miastach. Ich aranżacja nie jest już tylko zakupem biurek i komputerów ale szeregiem całych, skomplikowanych działań, mających na celu zwiększenie wygody i zachęcenie do pracy.

Przemyślane projektowanie jest kluczem do sukcesu. Obecne badania przekonują, iż na wydajność pracownika ma wpływ zarówno estetyka pomieszczenia, w którym przebywa jak i jego funkcjonalność. Tym bardziej, iż nie należy zapominać, że środowisko pracy to miejsce, w którym człowiek spędza najwięcej czasu. Standardowym i nieco stereotypowym błędem jest myślenie, że jego wygląd nie ma najmniejszego znaczenia. Decydując się jednak na usługi profesjonalnego projektanta można otrzymać doskonały projekt, stanowiący spójną całość z firmą i jej specyfiką.

Na co stawia projektowanie przestrzeni biurowej?

Przede wszystkim minimalizm w maksymalnie funkcjonalnej formie. W dobie cyfryzacji i rozwijającej się technologii stosy papierów i segregatorów zostają zastąpione komputerami. Dzięki czemu przestrzeń biurowa nie wymaga już tak dużej ilości miejsca. Coraz więcej projektów tworzonych jest w sposób ściśle spersonalizowany, dostosowany do potrzeb i oczekiwań pracowników. Nowo powstałe biura posiadają więc najróżniejsze przestrzenie, pozwalające na skupienie się na pracy czy chwilowy relaks. Podstawą jest możliwość aranżacji pomieszczenia dostosowanego do odpowiedniej ilości pracowników. Warto zatroszczyć się aby była również wspólna przestrzeń, umożliwiająca konsultacje bądź po prostu komunikację pomiędzy załogą.

Liczy się dobry projekt.

Projekt biura jest podstawą. To przemyślana strategia, z której korzysta się przez wiele lat. Przede wszystkim stanowi wizytówkę firmy, dlatego warto zadbać o najmniejszy szczegół, pozwalający na wzbudzenie zainteresowania i zachwytu Klientów. Wystrój biura powinien więc współgrać z marką i usługami przez nią oferowanymi. Należy jednak założyć jego mobilność oraz możliwość pracy w nowoczesnej formie. Nieaktualnym stereotypem jest zakładanie, iż każdy pracownik ma mieć swoje biurko. Coraz więcej kreatywnych firm tworzy przestrzenie, gdzie załoga może konsultować się i rozmawiać w bliskiej odległości od siebie. Także sama obecność dużej ilości biurek nie zawsze odgrywa kluczową rolę. Doskonałym pomysłem jest z pewnością stworzenie przyjaznej, komfortowej przestrzeni, dlatego współczesne projektowanie biur zakłada również eliminację ściśle określonych stanowisk na rzecz kolorowych puf czy foteli. To na nich pracownicy mogą swobodnie pracować (przecież laptopy są obecne niemalże wszędzie). Jest to miejsce także do spotkań mniej formalnych czy nietypowych rozmów kwalifikacyjnych.

Naturalne światło i ciepłe barwy.

Choć kreatywny wizerunek ma swoje niewątpliwe zalety, wielu projektantów dba bardziej o samopoczucie osób przebywających w biurze po kilka- a nawet kilkanaście godzin dziennie. Dlatego podczas aranżacji czy jeszcze na etapie projektowania ustawienia bądź wyboru pomieszczenia, dobrze jest zwrócić uwagę na ilość dziennego światła. Badania nad komfortem i wydajnością pracy potwierdzają, iż miejsca nasłonecznione, nie pozbawione naturalnego światła są bardziej przyjazne i wpływają na lepszą efektywność pracowników. Właściwe rozmieszczenie gniazdek nie pozostaje również obojętne, gdyż prąd we współczesnym świecie odgrywa zasadniczą rolę. Oświetlenie powinno być zatem funkcjonalne ale może także pełnić rolę dekoracji, podkreślającej styl danej firmy. Drobne szczegóły muszą jednak tworzyć spójną całość, która nie kłóci się z marką.

Wytrzymałe i efektowne materiały wyposażenia biur.

To istotny element aranżacji wnętrza. Warto bowiem zwrócić uwagę na fakt, iż przestrzeń biurowa jest zdecydowanie mocniej eksploatowana niż klasyczne mieszkanie. Dlatego też najnowsze trendy zakładają odejście od nieprzyjemnych i wiecznie ubrudzonych wykładzin na rzecz nowoczesnych i łatwych w zachowaniu w czystości paneli podłogowych. Wprowadzenie elementów dekoracyjnych jak efektowne kartony na bibeloty czy dokumenty oraz naturalne rośliny pozwala dodać przyjemnej atmosfery. Co ważniejsze, wielu specjalistów i właścicieli firm zgodnie twierdzi, iż umożliwienie pracownikom przyniesienia własnych drobiazgów (zdjęcia rodzinne, plakaty itp.) wpływa na ich efektywność i zapał do pracy. Projektując przestrzeń biurową warto więc pamiętać nie tylko o wizualnych ale i psychicznych aspektach wyposażenia.

W jaki sposób działa Planownia.pl?

To firma, składająca się z doświadczonych i niezwykle kreatywnych projektantów, dla których nie ma słowa „niemożliwe”. Tworzą aranżację nowoczesnych biur w oparciu o potrzeby Klientów i współczesne trendy nie tylko polskiego, ale i zagranicznego rynku. Jak wygląda realizacja zamówienia projektu biura?

Podstawą jest spotkanie z Klientem w siedzibie jego firmy, gdzie specjaliści dokładnie obmierzają dane pomieszczenia. Ponadto na tym etapie uzyskują również informację dotyczące specyfiki przedsiębiorstwa, ilości jego pracowników, obecności komputerów czy innych urządzeń elektrycznych. To doskonały moment, aby zaprezentować Planowni własny pomysł czy sugestie, które mają być zawarte w projekcie.

Następnie projektanci i architekci przygotowują wstępne szkice, które zostają przestawione Klientom. To także czas na ustalenie ewentualnych poprawek czy wprowadzenie dodatkowych pomysłów. Bardzo szczegółowa rozmowa z Klientem umożliwia lepsze dopasowanie się do jego potrzeb i oczekiwań.

Kolejnym krokiem jest stworzenie ostatecznych projektów w dwóch odmiennych wersjach, ponownie prezentowanych Zleceniodawcy. Wówczas Klient ma ostatnią możliwość na wprowadzenie korekty, aż do zatwierdzenia danego projektu.

Takie działanie jest kluczem do sukcesu i zadowolenia. Nasze rozwiązania oparte na indywidualnym podejściu i dokładnym wsłuchaniu się w Klienta sprawiają, iż tworzymy aranżację nietuzinkowe i pozwalające na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Galeria projektowanie biur

Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią projektów biur klikając na guzik  “Zobacz galerię”.

No Comments so far

Jump into a conversation

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Only registered users can comment.